Hakkımızda

Tarihçe

1973 yılında Trabzon’da kurulan firmamız, yaklaşık 30 yıl Şase üstü sistemlerin imalatı ve bakımı konularında faaliyet göstermiş olup 2000 li yılların ortasından itibaren yeniden yapılanmaya giderek faaliyet alanını çelik mamullerin işlenmesi ve çelik yapı imalatları olarak revize etmiştir.

Bu doğrulta makine ve tesis yatırımlarına başlayan Tekmetsan,  2006 ve 2014 yılları arasında makineleşmeye önem vererek bölgenin en gelişmiş sac & çelik işleme tezgâhlarını bünyesine katmıştır. 2014 yılı itibariyle Trabzon merkezde modern yeni fabrikasını hizmete sokarak kapalı çalışma alanını 3.300 m2 ye yükseltmiştir.

Kurumsal

Aile Şirketi

Tekmetsan bir aile şirketidir ancak patron şirketi değildir. Firmamızda her bir pozisyonun görevleri ve sorumlulukları açık bir şekilde tanımlanmıştır ve iş yapış şeklimizde bu çerçevede gerçekleşmektedir.

Güvenlik

İşçi Sağlığı ve Güvenliği

Kurumumuz, çalışanlarının eğitimine, çalışma ortamının sağlığı ve güvenliğine son derece önem verir. Bu kapsamda alınabilecek her türlü önlem ve düzeltici tedbir işe başlamadan mutlaka alınır. Bu tedbirler sayesinde firmamızda bugüne kadar her hangi bir iş kazası meydana gelmemiştir.

Kalite

Kalite & Fiyat Performansı

Tekmetsan, yüksek teknolojili makine parkı ve deneyimli mühendislik kadrosu sayesinde en zorlu ve karmaşık projelerin altından kalkabilme yeteneğine sahiptir. Buna karşın şirketimiz hiçbir projede en düşük fiyat garantisini vermez, en düşük fiyat peşine koşmaz. Firma olarak her zaman en iyi kalite / fiyat oranını yakalamaya çalışılmaktadır. 

Zamanlama

Zaman Planlaması

Zamanı etkin kullanmak hem firmamızın kaynaklarını etkin kılmak hem de müşterilerimizin zaman planlarına sadık kalmak açısından çok elzemdir. Tekmetsan olarak üretim kapasitemizi doğru planlayarak her müşteriye/projeye yeterli kaynak aktarabilmek en önemli başarı kriterlerimizdendir. 

Estetik

Estetik Anlayışı

Çelik Yapılar, Betonarme mimariye oranla estetik çeşitliliğe daha fazla olanak verir. Çelik işleme teknolojilerinde artan teknolojik üretim imkânları da tasarımcıların ve üreticilerin bu konuda ellerini kolaylaştırıyor. Tekmetsan kendi tasarladığı imalatlarda, ürünün sağlamlık ve fonksiyonelliği yanında estetik acıdan da insana, çevreye ve bulunduğu ortama uyumunu gözetir. 

Çevre Dostu

Çevreye Saygı ve Sürdürülebilir bir Gezegen:

Metal, insan hayatının ve doğanın bir parçasıdır. Çevre ile dost bir malzeme olan çelik, geri dönüşümü çok hızlı ve kolay olan bir inşaat materyalidir. Çelik üretimi, beton üretimine göre daha çevre dostu bir üretim tekniğine sahiptir. Diğer taraftan, şirketimiz, hiçbir üretim sürecinde çevreye zararlı madde yaymamaya özen göstermekte, dünyamızın korunmasına yardımcı olmaktadır.